لیزر پرتوان

alizadeh

لیزر پرتوان :یک فاکتور مهمی که تعیین کننده اثر بخشی در درمان با لیزر است ،توان خروجی دستگاه لیزر است که بر اساس واحد mw مشخص می شود.


به دلیل زیر توان خروجی در درمان با لیزر اهمیت دارد :

  1. عمق نفوذ دستگاه: هرچه میزان خروجی دستگاه بالاتر باشد ؛ عمق نفوذ لیزر بیشتر می شود و بافت ها امواج لیزر بیشتر به بافت های عمق می رسد.
  2. زمان درمان : هرچه توان خروجی بیشتر شود در نتیجه زمان کوتاه تر می شود.
  3. اثرات درمانی: هرچه توان خروجی بیشتر باشد اثر درمان لیزر در درمان  شرایط سخت و درد زیادتر بیشتر می شود.

اگرچه FDA و Health The Control   چهار طبقه بندی را برای  لیزر مشخص کرده اند  اما فقط لیزر  class 3 b(low level heser) و class 4  برای درمان بییماران مشخص شده  است.

توان خروجی: ۲۵-۵۰۰mw

low level laser therapy (class3 b)

عمق نفوذ کمتر از  ۰٫۵cm

کلاس ۳ لیزر در حوزه های مختلف درمان  برای سالیان طولانی استفاده شده است و توان خروجی بین ۲۵-۵۰۰mw را داراست.به طور وسیع این لیزر به نام cold laser یا low level laser therapy (LLLT)  نامیده می شود .

توان خروجی cold laser ها تاحدی است که قادر به نفوذ ۰٫۵ سانتی متر در بدن است و زمان  درمان برای یک شرایط ساده ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.این cold laser ها  محصور پوست و زیر پوست می شود  مثلا عناصر سطحی مانند لیگامان  ها و اعصاب  در دست ،پا،آرنج و زانو .

LLLT هیچ تاثیری بر روی درمان  مفصل و عضلی و عصب و استخوان  و دیسک بین مهره ای که به طور عمقی در زیر سطح پوست واقع می شود ندارد.

CLAS 5 LASER : لیزر پرتوان قادر است در تمامی حالاتی که لیزر کم توان موثر است  اثر درمانی داشته باشد  به این علت که یک لیزر پرتوان قادر است به صورت بسیار عمقی دروتن بافت نفوذ کند. بسیاری از بافت ها مانند عضلی ، لیگامان ،تندون ، مقاصل  و اعصب و پوست به طور موثر  درمان می شود .

زمان درمان بسیار کم می شود  در صورتی که درمان با لیزر پرتوان  باشد همان طور که در بالا اشاره شد با توان خروجی لیزر کم توان  (۲۵-۵۰۰MW) زمان درمانی بین ۵۵-۱۲۰ دقیقه نیازمند است .تا دوز درمانی مناسب به بدن برسد.در درمان با لیزر  پرتوان (۵۰۰-۱۲۰۰۰ MW) همان مقدار دوز درمانی در یک زمان  کوتاه تر  به بدن می رسد.مثلا در لیزری با توان  ۱۲W همان دوز درمانی  در مدت ۵-۱۵  دقیقه به بافت می رسد.

لیزر پرتوان در زمان مدت کوتاه تری  می تواند  درمان بهتری را نسبت به لیزر کم توان ایجاد می کند.

دفتر مرکزی

تهران، یوسف آباد، خیابان 64
پلاک 15، طبـقه 4، واحـد 12

 

اطلاعات تماس

تلفـن : 02188622820
ایمیل : info[AT]tavanafza[DOT]com

عضویت در خبرنامه

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توان افزا بهبود می‌باشد