فیزیوتراپی و مدیریت بر سرطان ریه

alizadeh

اولین آزمایش بالینی در زمینه فعالیت بدنی و برنامه خود مراقبتی برای مدیریت سرطان ریه توسط دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه ملبورن در همکاری با مرکز جامع سرطان ویکتوریا اعلام شده است.

براساس مطالعات منتشر شده در سال ۲۰۱۶ در مجله فیزیوتراپی و مجله ی انکولوژی توراسیک تشویق به درمان بیماران برای افزایش سطح فعالیت خود برای ایجاد آمادگی تناسب اندام و عضلات، قبل و بعد از جراحی متمرکز خواهد شد. رویکردی که تا به امروز استفاده نشده بود، به عنوان استاندارد در توانبخشی انکولوژی استرالیا مورد استفاده قرار گرفت.

فیزیوتراپی

ترکیب فعالیت های جسمانی و استراتژی های رفتاری بیماران سرطانی ریه طی یک دوره ۱۸ ماهه با استفاده از یک سری دستور العمل  ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی شدید و متوسط دو تا سه جلسه تمرین در هفته، شرکت کنندگان را تشویق می کند تا به فعالیت های روزانه خود در اسرع وقت پس از جراحی بازگردند.

در پیش از عمل جراحی یا درمان، ورزش به بیماران  کمک می کند تا وضعیت فیزیکی یک بیمار غیر قابل درمان را بهبود بخشد و آماده برای عمل جراحی کند. استراتژی های مدیریتی در طی سه روز اول پس از عمل عبارتند از: آمادگی اولیه، نشستن از بستر و حمایت از سرفه؛ و تمرینات قفسه سینه که مدت درمان و ورزش کردن ۵ الی ۷ هفته است.

 

افراد مبتلا به سرطان ریه از علائمی از جمله خستگی، سرفه و تنفس رنج می برند و درمان آنها می تواند عوارض ناخوشایند مانند عوارض گوارشی را همراه داشته باشد. و بر این اساس فعالیت بدنی در طی درمان سرطان ریه برای اجتناب از کم شدن عملکرد بدن  بعد از عمل آنها ضروری است.

این تحقیق نه تنها نشان می دهد که سطح بالاتری از فعالیت های فیزیکی بعد از عمل جراحی نشان دهنده عملکرد فیزیکی بهتر در طولانی مدت است، همچنین کیفیت زندگی و سلامت روان را نشان می دهد.

در این تحقیق، دکتر کاترین گرنجر و مددکار دانشگاه او در ملبورن، از بخش مراقبت های بیماران از جمله پزشکان، جراحان، انکولوژیست ها، پرستاران و فیزیوتراپیست ها با آن روبرو بودند مصاحبه کردند تا موانع بالقوه درمان، انگیزه های بیمار و فرصت های پیگیری را شناسایی کنند.

این درمان به منظور هزینه کمتر و در دسترس برای مناطق روستایی طراحی شده است، جهت حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ریه به منظور بهبود حمایت اجتماعی مورد نیاز برای موفقیت در جریان درمان آنها می باشد.

دفتر مرکزی

تهران، یوسف آباد، خیابان 64
پلاک 15، طبـقه 4، واحـد 12

 

اطلاعات تماس

تلفـن : 02188622820
ایمیل : info[AT]tavanafza[DOT]com

عضویت در خبرنامه

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توان افزا بهبود می‌باشد