فیزیوتراپی زانو

alizadeh

 آسیب های زانو می تواند در نتیجه برخورد مستقیم یا حرکت غیرمعمول ایجاد شود که باعث کشیدگی بیش از حد زانو می شود و این مشکل در نتیجه آسیب های ورزشی، فعالیت های تفریحی، افتادن، یا تصادف با موتور سیکلت ایجاد می گردد.

زانو درد در نتیجه آسیب دیدگی، در اکثر مواقع با فرسایش غضروف یا رباط زانو مربوط می باشد. درد زانو همچنین می تواند در نتیجه وارد شدن فشار مداوم (اغلب در محل کاسه زانو) ایجاد شود که به این مشکل در اصطلاح سندروم درد پاتلوفمورال نیز گفته می شود. علاوه بر این در موارد بسیار نادر، در نتیجه آسیب های شدید وارد شده استخوان زانو ممکن است دچار شکستگی شود.

شما ممکن است زانو درد را در بخش های مختلف مفصل زانو با توجه به مشکلی که بر وضعیت شما تاثیر گذاشته احساس نمایید مانند درد پشت زانو. به همین خاطر شناسایی موقعیت درد می تواند به فیزیوتراپیست برای تعیین مشکل و علت تاثیرگذار در آن و نحوه درمان زانو درد کمک فراوان کند.یکی از راه های درمان بکار گیری ورزش های زانو درد می باشد.

فیزیوتراپی زانو:

فیزیوتراپی می تواند به اشک غضروف، آرتروز در زانو، تاندونیت در زانو و بسیاری دیگر از مسائل رایج زانو کمک کند. علت بسیاری از مسائل مربوط به زانو، فعالیت های ورزشی مطرح شده است. که احتمالا ناشی از فشار زیاد به زانو یا یک ضربه آنی میباشد.. به عنوان مثال، دونده ها می توانند زانو درد بگیرند زیرا حرکت تکراری انجام میدهند و باعث آسیب زانو خواهد شد. از سوی دیگر، فوتبالیست ها می توانند در یک رویداد تنها با یک ضربه زانو درد بگیرند.

علائم آسیب زانو می تواند شامل سفتی، درد، تورم، بی ثباتی، ضعف عضلانی و قفل شدن باشد. فیزیوتراپی در رابطه علائم آسیب زانو می تواند استفاده شود. و در بعضی موارد، علائم زمینه ای را بهبود می بخشد.

اما در مورد تمرینات دقیق نمی توانیم به شما بگویم چون تمرین های مختلفی وجود دارد و  تنها فیزیوتراپ می تواند در کمک به  آسیب زانویتان  تمرین مناسب با آن را برنامه ریزی کند. لطفا بدون صحبت با فیزیوتراپیست ؛ خود این تمرین ها را انجام ندهید زیرا اگر انجام دادید، ممکن است  به خودتان بیشتر آسیب برسانید یا شرایط بدتری برای شما ایجاد شود.

فیزیوتراپی یکی از اجزای مهم در درمان شرایط مختلف زانو می باشد و حتی می تواند پیشرفت بیماری هایی مانند آرتریت را متوقف کند و نیازی به جراحی جایگزینی زانو نداشته باشد. ایده فیزیوتراپی پشت ایده ایست که ، با دادن تمرینات در خانه زانوی شما را تقویت می کند. فیزیوتراپیست شما پس از آن تمرینات با شما ملاقات می کند تا ببینید که پیشرفتان  چگونه بوده است و در صورت نیاز تمرین های فشرده و سنگین تری را به شما بدهد. امید است که این تمرین ها بتوانند با تقویت عضلات  باعث بهبود زانو شوند. این کار به شما به درد و یا به بهبود زخم خود از شرایطی مانند تاندونیت کمک می کند.

تمریناتی که فیزیوتراپ به شما می دهد، به احتمال زیاد برای شما آشنا خواهد بود اگر در یک زمینه ورزشی فعالیت دارید. آنها اغلب در امتداد هم هستند که ممکن است قبل یا بعد از تمرین استفاده کنید که نه تنها به ساخت عضلات کمک می کنند بلکه  همانطور که در بالا ذکر کردیم، کمک می کنند تا رباط های خود را بهبود بخشیده  و آنها را به طول اصلی خود بازگردانید. اگر چه ممکن است برای وضعیت شما مهم نباشد، اما در بعضی موارد، دلیل اصلی مراجعه به  یک فیزیوتراپیست می باشد.

بسته به شرایط شما، ممکن است فقط یک یا دو  جلسه بازدید از فیزیوتراپیست در طول زمان خود داشته باشید. اولین بازدید ممکن است بعد از عمل جراحی باشد، پیگیری بعدی ممکن است شش هفته یا بیشتر پس از آن باشد تا ببینند که نتیجه تمرینات چگونه بوده است ولی بعضی از افراد  ممکن است به یک فیزیوتراپیست برای ماهها یا حتی سالها نیاز داشته باشند.

برای مشاهده لیست کامل محصولات فیزیوتراپی روز دنیا کلیک نمایید.

 


منبع:

Knee Physiotherapy

دفتر مرکزی

تهران، یوسف آباد، خیابان 64
پلاک 15، طبـقه 4، واحـد 12

 

اطلاعات تماس

تلفـن : 02188622820
ایمیل : info[AT]tavanafza[DOT]com

عضویت در خبرنامه

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توان افزا بهبود می‌باشد