استیمولاتور EMS

alizadeh

استیمولاتور:Electrical muscle stimulation (EMS)  از جریان الکتریکی برای فعال کردن عضلات اسکلتی و تسهیل انقباض است، استفاده می شود. معمولا در  بالینی برای پشتیبانی از انقباضات خودخواسته و بهبود توانبخشی عضلات اسکلتی افراد استفاده می شود.

فرآیند EMS چیست؟

اگر چه EMS یک روش معمول پذیرفته در شرایطی است که شامل اختلال عملکرد عضلانی اسکلتی باشد.
تحریک عضلانی الکتریکی  EMS، همچنین تحریک الکتریکی عصبی-عضلانی  (NMES) یا الکترومیوزیمولاسیون که ایجاد انقباض عضلانی با استفاده از ضربه های الکتریکی است. EMS در چند سال اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است: می تواند به عنوان یک ابزار قدرت برای افراد سالم و ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد؛ می توان آن را به عنوان ابزار توانبخشی و پیشگیرانه برای بیمارانی که تقریبا یا کاملا متحرک بودند استفاده کرد. آن را می توان به عنوان ابزار تست برای ارزیابی عملکرد عصبی و / یا عضلانی در in vivo استفاده کرد. می توان به عنوان یک ابزار ریکاوری پس از ورزش برای ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد. این ایجاد انگیزه  توسط یک دستگاه تولید می شود و از طریق الکترود روی پوست نزدیک به عضلات تحریک شده تحویل داده می شود. الکترود معمولا لایه ای است که به پوست متصل می شود. پالپ ها پتانسیل عمل را که از سیستم عصبی مرکزی حاصل می شود دریافت می کنند و عضلات را متوقف می کنند. استفاده از EMS توسط متخصصین ورزشی به عنوان یک روش مکمل برای توانایی در ورزش اشاره شده است و طبق تحقیقات منتشر شده بر روی نتایج به دست آمده در ایالات متحده، دستگاه های EMS توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده  FDA تنظیم می شوند.

تفاوت دستگاه EMS با ماشین TENS چیست؟

یک دستگاه (EMS) یا electric muscle stimulator ، اساسا یک دستگاه الکترونیکی با ظرفیت انعقاد عضلات شما از طریق جریان الکتریکی است که از طریق عضله شما عبور می کند. یک دستگاه EMS ممکن است در مرحله اولیه تقویت عضلات مفید باشد. جریان الکتریکی همچنین می تواند در کمک به کاهش درد، مانند یک دستگاه  TENSعمل کند، اما تسکین درد هدف اصلی آن نیست.

چگونه EMS Stimulation  به تقویت عضلات شما کمک می کند؟

تحریک عضلانی الکترونیکی (EMS) ممکن است به شما برای تسهیل تقویت عضلات ضعیف کمک کند. نظریه های متعددی وجود دارد که چگونه EMS می تواند تقویت عضله را تقویت کند.
در بهترین حالت فقط ۳۰٪ از تمام فیبرهای عضلانی شما در حالت انقباض قرار می گیرند. ۷۰٪ باقی مانده در حالت بیکارو بدون استفاده می باشند. با استفاده از EMS شما می توانید به طور بالقوه الکتریکی این فیبرهای عضلانی استراحت شده را تحریک کنید تا قدرت خود را افزایش دهند. به طور بالقوه، EMS  وقتی که عضلات بسیار ضعیف هستند و شما در انجام تمرینات ضد گرانشی معمولی مشکل دارید  بسیار موثر می باشد.

دلیل دیگری که EMS به طور بالقوه کار می کند بهبود سرعت فعال سازی واحد حرکتی است. به سادگی توضیح داده شد، تقریبا ۱۰،۰۰۰ بار برای مغز طول می کشد تا یاد بگیرد که چگونه سریع پیام های عضلات خود را از طریق سریع ترین مسیر عصب ارسال کند.این الگوی انقباضی به “حافظه آنگرام” شما تبدیل می شود. بهتر است بدنتان سریع ترین راه برای استخدام این عضله را پیدا کند. EMS به طور بالقوه شما را قادر می سازد تا انقباض های تکراری را برای سرعت بخشیدن به این فرایند یادگیری فراهم کنید.قبل از استفاده از دستگاه EMS باید همیشه فیزیوتراپیست خود باشد که متخصص در بازآموزی عضلات EMS است.

محرک های عضلانی EMS برای از بین بردن درد، کاهش اسپاسم و تسکین عضلات ضعیف و کمک به روند بهبود استفاده می شود. باعث کاهش تنش عضلانی، سفتی در ناحیه مفاصل و پشتی و شناخته شده برای افزایش حرکت است که از بی اختیاری یا آتروفی محدود شده است، تحریک عضلانی الکترونیکی همچنین می تواند گردش خون را افزایش دهد.

واحد های EMS با شدت ۱ تا ۱۳۰ مگا هرتز اجرا می شوند. EMS برای جابجایی انواع خاصی از درد مزمن و حاد با تحریک بافت عصبی طراحی شده است که برای درمان بیشتر قسمت های ماهیچه از اعصاب طراحی شده است. این می تواند به کاهش تورم و تورم عضلانی کمک کند که می تواند تاثیر منفی داشته باشد به این دلیل که عضلات تحت فشار می توانند مفاصل را از محل بیرون بکشند.

در پزشکی، EMS برای اهداف توانبخشی، به عنوان مثال در درمان فیزیوتراپی در پیشگیری از عدم استفاده از آتروفی عضلانی استفاده می شود که می تواند به عنوان مثال پس از آسیب های عضلانی، مانند آسیب به استخوان ها، مفاصل، عضلات، رباط ها و تاندون ها رخ دهد. این متمایز از تحریک الکتریکی عصبی پوست (TENS) است که در آن از جریان الکتریکی برای درد درمانی استفاده می شود.در آموزش EMS چند گروه عضلانی در همان زمان برای اهداف آموزشی خاص هدف قرار می گیرند.

FDA  صدور گواهینامه دستگاههایی را که ادعای کاهش وزن دارند، را رد می کند . دستگاه های EMS باعث سوزاندن کالری می شوند زمانی که بیشتر بدن در فعالیت های جسمانی فعالیت می کند که در بهترین حالت مقدار قابل توجهی کالری سوخت می شود. در عین حال، عضلات، قلب و سیستم تنفسی درگیر هستند.  با این حال، برخی از نویسندگان به این نتیجه  رسیدند که EMS  می تواند به ورزش منجر شود، زیرا افرادی که عضلات خود را با تحریک الکتریکی تکان می دهند احتمالا پس از آن در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند، زیرا بدن آماده، مناسب و دارای توانایی فعالیت بدنی است.

تاریخچه پیدایش EMS:

لوئیجی گالوانی (۱۷۶۱) اولین شواهد علمی را ارائه داد که می تواند عضله را فعال کند. در طول قرنهای ۱۹ و ۲۰، محققان خواص دقیق الکتریکی را که حرکت عضلانی را تولید می کنند، مورد بررسی و ثبت قرار  داد و کشف شد که  توابع بدن ناشی از تحریک الکتریکی باعث تغییرات طولانی مدت در عضلات می شوند . در دهه ۱۹۶۰، دانشمندان علوم ورزشی شوروی، EMS را در آموزش ورزشکاران نخبه به کار گرفتند و ۴۰٪ افزایش نیرو را دادند. در دهه ۱۹۷۰، این مطالعات در کنفرانس ها با موسسات ورزشی غرب به اشتراک گذاشته شد. با این حال، نتایج متضاد بود، شاید به این دلیل که مکانیسم هایی که در آن EMS عمل می کردند، درک نمی شد. تحقیقات فیزیولوژی پزشکی اخیر ، مکانیسم هایی را تعیین می کند که تحریک الکتریکی باعث انطباق سلول های عضلات، رگ های خونی و اعصاب می شود.

مقررات ایالات متحده در استفاده از EMS :

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) دستگاه های EMS را به دو دسته گسترده تقسیم می کند: دستگاه های مقابله ای (OTC) و دستگاه های تجویزی. دستگاه های OTC فقط برای تون کردن عضلات قابل فروش هستند؛ دستگاه های تجویزی را می توان تنها با یک نسخه پزشکی برای درمان خریداری کرد. دستگاه های تجویزی باید تحت نظارت یک متخصص مجاز مورد استفاده قرار گیرد:

۱- آرامش اسپاسم عضلات؛
۲- جلوگیری یا تضعیف آتروفی غیر فعال؛
۳- افزایش گردش خون محلی؛
۴- بازآموزی عضلانی؛
۵- تحریک سریع بعد از جراحی عضلات گوساله برای جلوگیری از ترومبوز وریدی؛
۶- حفظ یا افزایش دامنه حرکت

FDA مجوز می دهد که در کتابچه راهنمای به طور برجسته نشان دادن مواد مخدر، هشدارها، اقدامات احتیاطی و واکنش های نامطلوب، از جمله: استفاده نمی شود برای استفاده کننده از ضربان ساز؛ استفاده از قطعات حیاتی مانند اعصاب کارسینوم سینوسی، سینه و یا در سراسر مغز؛ احتیاط در استفاده در دوران بارداری، قاعدگی و سایر شرایط خاص که ممکن است تحت تاثیر انقباض عضلانی قرار گیرد. عوارض جانبی بالقوه شامل التهاب و سوختگی پوست است

دستگاه های دارای گواهینامه FDA می توانند به صورت قانونی در ایالات متحده بدون نسخه تجویزی فروخته شوند. این موارد را می توان در صفحه FDA مربوطه برای دستگاه های گواهی یافت.  FTC بر روی دستگاه های مصرف کننده EMS که ادعاهای ناعادلانه را ایجاد کرده اند، برطرف شده است؛ بسیاری از آنها از بازار حذف شده اند، برخی از آنها گواهی FDA را دریافت کرده اند.

دستگاه Relax A Cizor :

دستگاه های غیر حرفه ای برای مصرف کنندگان خانگی در بازار با عنوان پوشیدنی که در آن مدارهای EMS در لباس های کمربند مانند (تسمه های تونینگ) و دیگر موارد لباس قرار دارند، می باشند.

Relax-A-Cizor : یک نام تجاری از دستگاه تولید شده توسط شرکت Relaxacizor، Inc. ایالات متحده بود.

این دستگاه توسط اداره غذا و دارو ایالات متحده در سال ۱۹۷۰ ممنوع شد، زیرا به نظر می رسید که به طور بالقوه برای کاربران ،ناسالم و خطرناک است.

دستگاه استیمولاتور EMS :

دستگاه استیمولاتور EMS تمام فرکانس های پایین و متوسط را تامین می کند این دستگاه تحریک با جلوگیری از آتروفی عضلانی ناشی از صدمات اسکلتی عضلانی، آسیب های استخوان ها، مفاصل، عضلات، لیگامانها و تاندونها مناسب برای استفاده قسمتهای بدن می باشد کارایی بهینه و استفاده آسان و راحت از مزایای این دستگاه می باشد.

 

برای آَشنایی و مشاهده دستگاه های استیمولاتور کلیک نمایید.

 


مراجع:

 • Babault, Nicolas; Cometti, Gilles; Bernardin, Michel; Pousson, Michel; Chatard, Jean-Claude (2007). “Effects of Electromyostimulation Training on Muscle Strength and Power of Elite Rugby Players”. The Journal of Strength and Conditioning Research. 21 (2): 431. doi:10.1519/R-19365.1.
 • Malatesta, D; Cattaneo, F; Dugnani, S; Maffiuletti, NA (2003). “Effects of electromyostimulation training and volleyball practice on jumping ability”. Journal of strength and conditioning research. 17 (3): 573–۹٫ doi:10.1519/00124278-200308000-00025. PMID ۱۲۹۳۰۱۸۹.
 • Willoughby, Darryn S.; Simpson, Steve (1998). “Supplemental EMS and Dynamic Weight Training: Effects on Knee Extensor Strength and Vertical Jump of Female College Track & Field Athletes”. Journal of Strength & Conditioning Research. 12 (3).
 • Willoughby, Darryn S.; Simpson, Steve (1996). “The Effects of Combined Electromyostimulation and Dynamic Muscular Contractions on the Strength of College Basketball Players”. Journal of Strength & Conditioning Research. 10 (1).
 • · FDA Guidance Document for Powered Muscle Stimulator, standard indications for use, page 4; contraindications, p. 7; warnings and precautions, p. 8. Product code: NGX
 • · Gondin, Julien; Cozzone, Patrick J.; Bendahan, David (2011). “Is high-frequency neuromuscular electrical stimulation a suitable tool for muscle performance improvement in both healthy humans and athletes?”. European Journal of Applied Physiology. 111 (10): 2473–۸۷٫ doi:10.1007/s00421-011-2101-2. PMID ۲۱۹۰۹۷۱۴.
 • · Babault, Nicolas; Cometti, Carole; Maffiuletti, Nicola A.; Deley, Gaëlle (2011). “Does electrical stimulation enhance post-exercise performance recovery?”. European Journal of Applied Physiology. 111 (10): 2501–۷٫ doi:10.1007/s00421-011-2117-7. PMID ۲۱۸۴۷۵۷۴.
 • · Babault, Nicolas; Cometti, Gilles; Bernardin, Michel; Pousson, Michel; Chatard, Jean-Claude (2007). “Effects of Electromyostimulation Training on Muscle Strength and Power of Elite Rugby Players”. The Journal of Strength and Conditioning Research. 21 (2): 431. doi:10.1519/R-19365.1.
 • · Banerjee, P.; Caulfield, B; Crowe, L; Clark, A (2005). “Prolonged electrical muscle stimulation exercise improves strength and aerobic capacity in healthy sedentary adults”. Journal of Applied Physiology. 99 (6): 2307–۱۱٫ doi:10.1152/japplphysiol.00891.2004. PMID ۱۶۰۸۱۶۱۹.
 • · Porcari, John P.; Miller, Jennifer; Cornwell, Kelly; Foster, Carl; Gibson, Mark; McLean, Karen; Kernozek, Tom (2005). “The effects of neuromuscular stimulation training on abdominal strength, endurance and selected anthropometric measure”. Journal of Sports Science and Medicine. 4: 66–۷۵٫
 • · Lake, DA (1992). “Neuromuscular electrical stimulation. An overview and its application in the treatment of sports injuries”. Sports Medicine. 13 (5): 320–۳۶٫ doi:10.2165/00007256-199213050-00003. PMID ۱۵۶۵۹۲۷.
 • · Delitto, A; Rose, SJ; McKowen, JM; Lehman, RC; Thomas, JA; Shively, RA (1988). “Electrical stimulation versus voluntary exercise in strengthening thigh musculature after anterior cruciate ligament surgery”. Physical therapy. 68 (5): 660–۳٫ PMID ۳۲۵۸۹۹۴.
 • · Vrbova, Gerta; Olga Hudlicka; Kristin Schaefer Centofanti (2008). Application of Muscle-Nerve Stimulation in Health and Disease. Springer. p. ۷۰٫
 • · FDA Import Alert 10/02/2009 Electrical Muscle Stimulators and Iontophoresis Devices Muscle stimulators are misbranded when any of the following claims are made: girth reduction, loss of inches, weight reduction, cellulite removal, bust development, body shaping and contouring, and spot reducing.
 • · Maffiuletti, NA (2006). “The use of electrostimulation exercise in competitive sport”. International journal of sports physiology and performance. 1 (4): 406–۷٫ PMID ۱۹۱۲۴۸۹۷.
 • Filipovic, Andre; Heinz Kleinöder; Ulrike Dörmann; Joachim Mester (September 2012). “Electromyostimulation–a systematic review of the effects of different electromyostimulation methods on selected strength parameters in trained and elite athletes”. Journal of strength and conditioning research / National Strength & Conditioning Association. 26 (9): 2600–۲۶۱۴٫ doi:10.1519/JSC.0b013e31823f2cd1.

دفتر مرکزی

تهران، یوسف آباد، خیابان 64
پلاک 15، طبـقه 4، واحـد 12

 

اطلاعات تماس

تلفـن : 02188622820
ایمیل : info[AT]tavanafza[DOT]com

عضویت در خبرنامه

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت توان افزا بهبود می‌باشد